Jak wybrać zdrowe i smaczne przysmaki dla psa?

09.05.2022 przysmaki dla psa

Przysmaki dla psa nie powinny być podstawą diety czworonoga. Mogą być jednak świetnym urozmaiceniem jego jadłospisu, a także nagrodą i sposobem na przełamanie lodów na początku Twojej znajomości z pupilem, zwłaszcza tym nieufnym. Aby jednak takie dodatki nie zaburzyły odżywiania, muszą zostać starannie dobrane.

Smaczki dla psa – dlaczego warto wprowadzić je do diety czworonoga?

  • Przysmaki, jak sama nazwa wskazuje, powinny przede wszystkim smakować i poprawiać samopoczucie Twojego psiaka. Rozpieszczenie psich kubków smakowych jest więc podstawową funkcją takich przekąsek.
  • Poza tym są one dobrym źródłem dodatkowej energii, przydatnej zwłaszcza podczas zabawy czy nauki. Po długim spacerze albo treningu psiak na pewno doceni energetyczny przysmak!
  • Psie smakołyki ze starannie opracowanym składem i oparte na naturalnych składnikach zawierają szereg witamin i minerałów, a składniki odżywcze są zawsze na wagę złota.
  • Ponadto zasada „przez żołądek do serca” sprawdza się nie tylko u nas, ludzi. Karmienie przekąskami buduje relację również między psem a człowiekiem, zwiększając zaufanie pupila do Ciebie. To cenne przede wszystkim na początku Waszej znajomości, ale nie tylko. Tym bardziej, kiedy psiak z natury jest nieufny lub stał się taki z powodu nieprzyjemnych doświadczeń.

Ważne! Pamiętaj, że łączna wartość energetyczna przysmaków nie powinna przekraczać 10% dziennego zapotrzebowania kalorycznego Twojego psa.

Jakich psich smaczków unikać, a jakie wybierać?

Niestety wiele przekąsek dostępnych w sprzedaży opiera się na dużej ilości nasyconych tłuszczów, podczas gdy to wielonienasyceniowe i w optymalnej dawce są najbardziej wartościowym źródłem energii dla czworonoga. W popularnych przysmakach dla psów można znaleźć również wiele szkodliwych wypełniaczy i tzw. puste kalorie, które sprawiają, że przekąski zamieniają się w coś na wzór fast foodu. Wierzymy, że nie takich smaczków szukasz dla swojego psa. Jaka jest więc alternatywa?

Do diety swojego ukochanego psiaka możesz wprowadzić roślinne przysmaki. Zawierają one niezbędne składniki odżywcze i minerały, a przy tym są wolne od pustych, kalorycznych wypełniaczy i „złego” tłuszczu, który znika na rzecz tłuszczu nienasyconego. Ich wysoka jakość wynika z wykorzystania naturalnych, wartościowych składników poddanych starannej selekcji. Tak, jak robimy to w Teddy’s Treats. Wegetariańskie przysmaki dla psów dzięki większej zawartości błonnika wspierają trawienie, a liczne witaminy wpływają korzystnie na kości i zęby pupila. Upiększają także sierść, utrzymują w zdrowiu skórę i wspomagają wzrost, co jest ważne zwłaszcza u szczeniaczków.

Nie masz pewności, czy wegetariańskie przysmaki dla psów są zdrowe? Pisaliśmy o tym w naszym innym artykule. Tutaj wspomnimy tylko, że właśnie roślinne smaczki są świetnym sposobem na to, by delikatnie i bez ryzyka wprowadzić nieco nowości do diety czworonoga. To z pewnością wzbudzi w nim ciekawość i doda mu energii oraz ułatwi stworzenie urozmaiconego, zbilansowanego żywienia.