Wegetariańskie przysmaki dla psa a zachowanie pupila

13.07.2022 zachowanie psa

Organizm psa, tak, jak organizm człowieka, jest skomplikowanym układem, który do prawidłowego działania potrzebuje m.in. odpowiedniej diety. Prawidłowo skonstruowany jadłospis, oparty na wartościowej karmie i przekąskach może wpłynąć pozytywnie na zachowanie pupila – zniwelować niepokojące reakcje i wprowadzić do życia zwierzęcia spokój i radość. Wegetariańskie przysmaki dla psa są świetnym elementem do stworzenia takiej diety.

Od czego zależy zachowanie psa?

To, jak zachowuje się nasz psiak uzależnione jest w głównej mierze od dwóch elementów: jego wrodzonej osobowości oraz samopoczucia. Nastrój z kolei jest wypadkową szeroko rozumianej troski, na jakiej opieramy naszą relację z pupilem. W niej zawiera się m.in. jakość diety. Kochany i dobrze odżywiony pies to szczęśliwy pies. Starannie opracowana dieta i przestrzeganie zasad zdrowego żywienia może więc wspomóc w kształtowaniu prawidłowych zachowań psiaka.

zachowanie psa

Dieta a zachowanie psa

Karma i przysmaki, jakie dajemy naszemu psiakowi powinny być produktami najwyższej jakości. Co to oznacza? Że powinny zawierać potrzebne mu substancje odżywcze, minerały i witaminy. Z jednej strony gwarantować niezbędną kaloryczność, ale z drugiej dostarczać składniki niezbędne do prawidłowej pracy całego organizmu.

Tanie, powszechnie dostępne karmy i przekąski dla psów niestety zawierają dużą ilość wypełniaczy, które poza kaloriami oferują niewiele substancji odżywczych. Można porównać je do psiego fast foodu. Takie jedzenie, które dodatkowo będzie podawane w zbyt dużej lub zbyt małej ilości ostatecznie może powodować wiele niepokojących zachowań u psiaka:

  • agresję wobec ludzi i innych zwierząt,
  • niszczenie przedmiotów,
  • uporczywe brudzenie domu,
  • nadpobudliwość lub wręcz przeciwnie – apatię,
  • ciągnięcie na smyczy i ucieczki.

Można tego uniknąć w prosty sposób – wybierając dobrej jakości karmę i przysmaki, które dostarczą pupilowi te składniki, których potrzebuje do szczęśliwego życia pełnego zdrowia.

Dobrym przykładem takiego elementu psiej diety są wegetariańskie przysmaki dla psa. W Teddy’s Treats mamy dla czworonożnych pupili idealnie zbilansowane przekąski, zawierające niezbędną ilość białka, tłuszczy i węglowodanów. Dzięki wykorzystaniu sprawdzonych, roślinnych składników (np. batata, masła orzechowego, żurawiny) przysmaki są źródłem wielu witamin, sprzyjających trawieniu, wzrostowi, utrzymaniu zdrowia skóry, kości i zębów, a także… zdrowemu zachowaniu na co dzień!

zachowanie psa

Poza doborem dobrego jedzenia pamiętaj również o prawidłowym karmieniu: dopasowaniu liczby porcji jedzenia i ich objętości do potrzeb energetycznych Twojego psiaka. Zarówno przekarmienie, jak i niedokarmienie jest dużym niebezpieczeństwem i może powodować szeroko rozumiane pogorszenie nastroju psa, w tym m.in. problemy ze snem, agresję, utrudnienia w procesie uczenia się, senność.