Edukacyjne zabawki dla psa – dlaczego warto ich używać?

18.01.2022 edukacyjne zabawki dla psa

Naukowcy odkryli, że umysł dorosłego psa jest zbliżony do umysłu dwuletniego dziecka. Oznacza to, że potrzebuje on odpowiedniej stymulacji, by nie tylko czuć się dobrze, ale też móc utrzymać się w dobrej formie. Z tego powodu konieczne jest dostarczanie czworonogowi odpowiednich zabawek edukacyjnych.

Piłka z miejscem na przysmaki

piłka smakula
Taka piłka to najprostsza edukacyjne zabawki dla psa. Szczególnie warto wybrać ją na początek przygody z takimi zabawkami. Piłka na pierwszy rzut oka wygląda zwyczajnie. Jednak ma one niewielką dziurę, przez którą podczas zabawy wypadają psie przysmaki. W przypadku piłki zabawa jest bardzo prosta. Wystarczy, że pies będzie ją sobie turlał. To tak proste, że każdy pies odkryje swoje ulubione przekąski już po kilku minutach gry. Do piłki dobrze jest włożyć małe kostki ze słodkiego ziemniaka od Teddy’s Treats. Mają one odpowiedni kształt i wielkość, by zmieściły się w piłce i równocześnie, by swobodnie z niej wypadały podczas zabawy. Do tego mają też apetyczny zapach, który zachęci Twojego pupila do działania.

Inteligentna wieża

zabawka edukacyjna dla psaŚwietną edukacyjną zabawką dla psa mogą być inteligentne wieże. Mają one wysoki zbiornik na przysmaki, który jest podzielony na kilka poziomów. Każdy z nich jest oddzielony przy pomocy przegrody ze sznurkiem. Zadaniem psa jest przeciągnięcie go w taki sposób, by przegroda się odsunęła, a przekąski spadły na sam dół wieży. Trzeba przyznać, że to dość wymagająca zabawa, więc każdy psiak może spędzić nad nią sporo czasu. Żeby utrudnić grę, do wieży, zamiast małych przekąsek można włożyć paski żurawinowe lub warzywne od Teddy’s Treats. To pyszne wegańskie przysmaki, po które psiak będzie chętnie sięgał.

Takie zabawki mają wiele zalet, m.in.:

  • zapewniają psu rozrywkę,
  • dostarczają wrażeń,
  • są wyzwaniem, więc pies może odczuwać satysfakcję z wygranej w grze,
  • spowalniają tempo jedzenia,
  • wyostrzają zmysły,
  • rozwijają inteligencję,
  • pomagają lepiej spędzić samotne godziny.

Wielu odpowiedzialnych właścicielu psów uważa, że wystarczy tylko dbać o ich prawidłową dietę i zdrowie fizyczne. W rzeczywistości jednak dostarczanie psu rozrywki także jest bardzo ważne i może pozytywnie na jakość życia pupila. Warto też pamiętać, że właściciel także ma sporo satysfakcji z obserwowania jego postępów. Z tego powodu edukacyjne zabawki dla psa w rzeczywistości mogą dać też sporo frajdy ludziom. W końcu każdy lubi nagrywać filmy i chwalić się wszystkim tym, że ma mądrego psa.

Deska z elementami do wywracania

edukacyjna zabawka dla psaKolejnym ciekawym rodzajem edukacyjnej zabawki dla psa jest deska ze specjalnymi elementami, które zwierzak musi wywrócić, by dostać się do pysznej przekąski. Zabawka ta ma formę płaskiej tacy, w której wykonano kilka wgłębień na smakołyki. Oczywiście, by nie było zbyt łatwo, smakołyki są przykryte specjalnymi gryzakami, które pies musi zrzucić z tacy. Czasami w tych zabawkach znajduje się też drugi poziom trudności, z którym może nie poradzić sobie początkujący psiak. Ten drugi poziom polega na przesunięciu dźwigni w kształcie kości. Ruch ten otwiera specjalną skrytkę na smakołyki. Dostanie się do niej jest dość trudne, ale możesz odrobinę ułatwić swojemu psu to zadanie. Wystarczy tylko, że pokażesz mu kilka razy jak otworzyć skrytkę. Oczywiście powinny znajdować się w niej przysmaki. Twój czworonóg musi mieć motywację do tego, by się uczyć. Musi też wiedzieć, że po prostu opłaca mu się dostać do schowanych w tacy pyszności.