Czym są wegetariańskie przysmaki dla psa?

19.02.2022 wegetariańskie przysmaki dla psa

Wegetariańskie przysmaki dla psa to świetna alternatywa dla powszechnie znanych karm i granulek, niestety pełnych zbędnych wypełniaczy i o niskiej wartości odżywczej. Ale tak, jak w diecie wegetariańskiej dla człowieka, tak i w diecie pupila bardzo ważne jest zbilansowanie posiłków, by dostarczały mu wszystkie potrzebne witaminy, minerały, aminokwasy i białko. Czy gotowe wegetariańskie przysmaki dla psa są tego gwarancją?

Z czego wynika rosnąca popularność wegetariańskiej diety dla psów?

Dieta wegetariańska daje wiele korzyści, zarówno człowiekowi, jak i psiakowi – badacze są co do tego zgodni. Właściciele czworonogów coraz częściej decydują się oprzeć dietę pupila na wegetariańskich karmach i przysmakach zarówno z pobudek zdrowotnych, jak i etycznych oraz światopoglądowych. Sami stroniąc od mięsa, uważają, że karmienie psa posiłkami roślinnymi jest naturalną koleją rzeczy. Nierzadko zdarza się, że psiak ma uczulenie na białko zwierzęce (alergia pokarmowa) – wtedy roślinna karma to wręcz konieczność.

Często łączy się to także ze świadomością, że powszechnie dostępne karmy i granulaty dla psiaków nie są tak zróżnicowane i bogate w białko, jak obiecują producenci, ale za to zawierają mnóstwo wypełniaczy, szkodliwych lub – w najlepszym wariancie – neutralnych dla zdrowia czworonożnego przyjaciela. Wegetariańskie przysmaki dla psa są więc świetną alternatywą. Coraz łatwiej dostępne zaczynają śmiało zastępować klasyczną „kość i mięso”.

Ważne: Zanim zdecydujesz się na dietę wegetariańską dla swojego psiaka, skonsultuj ten fakt z lekarzem weterynarii lub dietetykiem zwierząt domowych.

Czy można samodzielnie gotować wegetariańskie jedzenie dla pupila?

Można, ale to niezwykle czasochłonny i trudny proces. Posiłki trzeba bowiem przygotowywać w idealnie wyważonych proporcjach – tak, by zapewniały pupilowi potrzebną ilość poszczególnych składników odżywczych przy zachowaniu wymaganej kaloryczności oraz smakowitości (o smaku jedzenia nie można przecież zapomnieć!).

Zdecydowanie prostszym rozwiązaniem są gotowe wegetariańskie przysmaki dla psa. Tworzone przez specjalistów, wzbogacane kluczowymi witaminami i innymi składnikami odżywczymi stanowią dobrą bazę dietetyczną. Oczywiście to nie musi być zero-jedynkowe podejście. Zwłaszcza na początku możesz zacząć od dodawania do popularnej, standardowej karmy wegetariańskich przysmaków – warzywnych kostek, szczotek, pałeczek, chrupków i pasków. Wybór jest naprawdę duży! I dopiero z czasem mięsną karmę zamienić na wegetariańską lub na samodzielnie przyrządzane, wegetariańskie posiłki dla pupila.

Co znajdziesz w składzie roślinnych przekąsek dla czworonoga?

  • warzywa i strączki – np. fasola, soja, bataty, buraki, żurawina;
  • zboża – np. kukurydza, orkisz, pszenica;
  • oleje roślinne i „zdrowe” tłuszcze z orzechów;
  • skrobię roślinną,
  • roślinne ekstrakty białkowe,
  • dodatki dietetyczne – witaminy, minerały i aminokwasy.

W opisie dobrego jedzenia wegetariańskiego dla psiaka znajdziesz również informację o gwarantowanej analizie – procentowej zawartości białka, tłuszczu, włókien oraz wilgotności. Oczywiście najlepsze wegetariańskie przysmaki dla psa to te w 100% naturalne, o optymalnej zawartości tłuszczu i… tworzone z miłością. 😊