Przysmaki dla psów z batatów. Dlaczego warto po nie sięgać?

15.12.2022 Teddys-treats - przysmaki z batatów

Mogłoby się wydawać, że jeżeli chodzi o przysmaki dla psów, to możemy wybierać tylko między kurczakiem, wołowiną i wieprzowiną, ewentualnie dochodzą do tego ryby. Nic bardziej mylnego. Świetnie dla naszych czworonożnych przyjaciół sprawdzą się również przysmaki z warzyw, szczególnie jeśli wybierzemy te o dobrym składzie – bez wypełniaczy i pustych kalorii. Przysmaki dla psów z batatów to świetna alternatywa dla mięsa. Sprawdźcie dlaczego.

Wartości odżywcze w przysmakach dla psów

Bardzo istotne dla każdego właściciela czworonoga powinny być wartości odżywcze, które posiadają przysmaki, którymi karmimy naszych przyjaciół. Psy, aby być zdrowe muszą się między innymi zdrowo odżywiać. Dzięki temu będą miały również energię na hasanie i inne psie przyjemności. Przysmaki dla psów z batatów mogą dostarczyć naszemu pupilowi dużo witaminy A, co jest niezwykle istotne, dla jego codziennego funkcjonowania, ponieważ pomaga utrzymać zdrowe oczy, sierść i skórę. Poza tym dba również o mięśnie i nerwy u psów. Poza tym w batatach znajdziemy również witaminy C i B6, a poza tym są one bogatym źródłem żelaza, potasu i wapnia. Zawierają zdrową dawkę beta-karotenu, który jest niezbędny w prawidłowym funkcjonowaniu, a do tego mają 150% więcej przeciwutleniaczy niż jagody.

W jakiej formie podawać przysmaki dla psów z batatów?

Polecamy trzy formy przysmaków dla psów z batatów – pałeczki, kostki i chrupki. Pałeczki to idealny przysmak dla psów, gdy chcemy zadbać o jego uzębienie. Piesek przy żuciu pałki będzie jednocześnie czyścił zęby i trenował żuchwę. Jeżeli chcemy trenować naszego pupila, to możemy do tego wykorzystać kostki z batatów. Łatwe do podawania, bardzo smaczne sprawią, że pies będzie chętniej wykonywał nasze polecenia podczas treningu. Przysmaki te są świetne do łapania w powietrzu, co uwielbiają robić nasze pupile. Dla sprawienia przyjemności psu bardzo dobrze sprawdzą się chrupki z batatów. Dzięki ich formule do żucia będą idealne do zmniejszenia znudzenia u psa, który będzie długo miał zajęcie, a przy tym będzie również poprawiał ogólny stan jego zdrowia. Forma gryzaków jest najbardziej popularna wśród właścicieli, ponieważ może spełnić wiele funkcji.

Dlaczego warto sięgać po przysmaki z batatów?

Przysmaki z batatów są przysmakami wegetariańskimi, co jest bardzo zdrowie dla naszych pupili. Ponieważ pies, tak jak człowiek, powinien mieć zbilansowaną dietę, a takie przekąski bardzo to ułatwiają. W roślinnych składach nie znajdziemy wypełniaczy czy składników o niskiej wartości, ponieważ używa się tylko naturalnych dodatków. Dzięki temu są one bogate w witaminy, minerały i aminokwasy, a przy tym są bardzo smaczne. Nawet jeśli nie chcemy wprowadzać dla psa diety tylko wegetariańskiej, to dodanie do niej przysmaków tego typu sprawi, że na pewno będzie on miał dużo bardziej zróżnicowaną dietę. Poza tym psy przepadają za takimi smakołykami, bo są smaczne i odżywcze, a nie odczuwają przy tym braku mięsa.